Ana Sayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Teklif İsteme Haberler İletişim

Haberler
Tarih :12 October 2010
Başlık : Gümrük
Degerli Müsterimiz,
Uluslararasi gönderilerinizin sorunsuz ve zamaninda teslim olabilmesi için gönderi beraberinde hazirladiginiz faturalar son derece önem arz etmektedir.
Size bu konuda yardimci olmak amaci ile hazirlanan asagidaki hususlara özen göstermenizi rica ederiz.
1. Fatura üzerinde yer alan mal tanimlarinin, kap ve kilo bilgilerinin eksiksiz ve dogru olmasi gerekmektedir. Mal tanimlarinin içerik hakkinda yeterli bilgi içermedigi durumlarda gönderileriniz ekstra gümrük kontrollerine tabi olabilmekte ve bu durum teslimatlarin gecikmesine yol açmaktadir.
2. Gönderileriniz için fatura üzerinde beyan ettiginiz degerler gerçekçi olmali ve gönderilen mallarin gerçek piyasa degerini yansitmalidir. Potansiyel müsterilere, talep edilmemis numuneler gönderilirken dahi, gönderinin degeri onlara satiliyormusçasina gerçek degerini yansitmalidir. Bazi durumlarda gümrük, fatura tutarlarinin dogrulugunun ispatlanabilmesi için ödemenin yapildigina dair bir belge isteyebilir.Gönderinizin degeri oldugundan çok düsük gösterilirse yine maliniz ekstra gümrük kontrollerine tabi olabilmekte ve bu da teslimati geciktirebilmektedir.
Son zamanlarda Kore, Brezilya ve Çin tarafindan yukarida belirttigimiz hususlarin ihlali halinde cezai yaptirimlar uygulanacagi ve gönderilerin ülkeye girisine izin verilmeden geri gönderilecegi yönünde bildirimler yapilmaktadir.Bunun disinda Brezilya gönderilerinizde Brezilya gümrük kurallari geregince degeri 3000 usd üzerinde olan ve express numune kapsaminda tasinan gönderilerin ülkeye girisine izin verilmeyecegi, degeri 3000 usd i asan gönderilerin hava kargo olarak tasinmasi gerektigi bildirilmistir.